Жителі Ізяславщини обирають свого лікаря

З квітня місяця в Україні розпочався перший етап реформи охо­рони здоров’я — кампанія з вибору лікаря. Пацієнти можуть обрати свого лікаря первинної медичної до­помоги (сімейного лікаря, терапевта чи педіатра), підписавши з ним декларацію.

16 квітня 2018 року заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко ознайомився із роботою з укладання декларацій лікарями Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Під час відвідування Ізяславської амбулаторії Володимир Борисович уклав декларацію із обраним ним сімейним лікарем.

Головний лікар Ізяславського ЦПМСД Сергій Літвінчук розповів присутнім: «Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу в особі Насцональної служби здоров’я України, що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад. Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі».
Також Сергій Іванович наголосив, що пацієнт вільний у своєму виборі. «Ви не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах.  Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України», – зазначив головний лікар медичного закладу.

Під час спілкування із працівниками амбулаторії та із його відвідувачами Володимир Левченко наголосив: «Усім потрібен власний лікар, до якого є довіра. Довіра – це найважливіше. Тому обирайте уважно, без поспіху!»