Якщо є залишки доз – Вас запросять на щеплення

Мобільна бригада Ізяславського ЦПМСД продовжує вакцинальну кампанію проти COVID-19. Наразі проведено 100 щеплень, з них: 91 працівники медичних закладів, 1- нац. поліція, 1 – вчитель, 1- соц. працівник, 3 особи, старше 80 років та 3 інших осіб, яким зроблено щеплення залишковою вакциною. Суттєвих реакцій у вакцинованих осіб не зареєстровано.

В березні Міністерство охорони здоров’я дозволило щеплювати залишками вакцини бажаючих осіб, щоб не пропадали дози препарату Covishield (AstraZeneca) та щоб хоч якось спростувати «антивакцинаторські» настрої у населення.

Що це за залишкові дози вакцини? У флаконах, якими проводять щеплення мобільні бригади, по 10 доз препарату. Після того, як флакон відкривають – препарат необхідно використати за шість годин, якщо ж закінчується термін його утилізовують. Коли хтось із записаних відмовляється вакцинуватися, або ж захворів чи не прийшов з якихось причиннаша бригада має “запасних” осіб на щеплення.  Надається список усіх зареєстрованих бажаючих осіб, і коли є залишки препарату, запрошують на щеплення.

Залишків вакцини небагато, тому що списки формуються заздалегідь з розрахунком десятка осіб, і в першу чергу ми стараємось щепити медпрацівників та осіб, що увійшли до першого та другого етапів щеплень. Вакцинація від COVID-19 дозволить усім нам захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя. Щеплення здійснюються безкоштовно і на добровільній основі. 

Не зволікайте, записуйтесь на щеплення проти COVID-19 за телефонами 0988530878 та 0636047100, або через свого сімейного лікаря.

Пам’ятайте: майбутнє без Covid-19 залежить від кожного з нас!