01-02 листопада проведено захід “Виміряй свій тиск – скажи інсульту: НІ!!!”

З метою профілактики та інформування населення Ізяславського району про фактори ризику розвитку інсульту медичними працівниками Ізяславського центру ПМСД 1-2 листопада було проведено акцію «Виміряй свій тиск – скажи інсульту: НІ!!!», щоб привернути увагу жителів району до наслідків, які може спричинити високий тиск.

Медичні працівники вимірювали артеріальний тиск усім бажаючим та надавали консультації щодо профілактики інсульту, адже серцево-судинні захворювання стали однією з головних проблем сучасності. За 2 дні акції перевірили свій тиск та отримали рекомендації понад 60 осіб.

Мета акції: привернути увагу населення до проблем високого артеріального тиску, як головного фактору виникнення інсульту – хвороби, що посідає одне із перших місце в списку хвороб від яких помирають українці.

Підвищений артеріальний тиск (гіпертонія) є найбільш поширеною людською недугою: від неї потерпає кожна 5 доросла людина в Україні. Єдиний спосіб своєчасно виявити гіпертонію – це регулярно вимірювати свій тиск. На жаль, багато людей навіть не знають про наявність у них підвищеного артеріального тиску.

Для того щоб уникнути розвитку інсульту достатньо контролювати свій артеріальний тиск. Ця нескладна та необтяжлива процедура повинна увійти в наше повсягденне життя. Для вимірювання тиску не обов’язково кожен раз звертатися до лікаря. Якщо у вас підвизений тиск – достатньо мати дома тонометр і уміти їм користуватися. Лікарі, як правило, ставлять тиск в залежності від віку. Проте він не повинен перевищувати показник 140/90 протягом усього життя людини.

Проблема боротьби з інсультом – є світовою проблемою, тому що ця патологія є головною причиною смертності не тільки в Україні, а і у розвинутих країнах ЄС та США. День боротьби з інсультом проводиться в різних країнах світу і включає в себе проведення наукових, соціальних та просвітніх заходів на рівні держави.